Przykład jadłospisu stosowanego podczas diety wątrobowej

dieta - kobieta

Oto przykładowe menu, w którym znajdują się jedynie zdrowe i zalecane podczas diety wątrobowej produkty. Są one dobrane w zalecanej dobowej proporcji.

Śniadanie

Na śniadanie można przygotować kaszkę mannę na mleku, a także na wywarze z warzyw lub owoców. Poza tym zaleca się zjedzenie mieszanego pieczywa, czyli chleba pszennego oraz półcukierniczego. Do tego warto dołączyć pastę z sera twarogowego oraz pomidorów, a także miód. Do popicia można przygotować napój z dzikiej róży.

Drugie śniadanie

Z racji tego, że posiłki powinny być małe, ale często spożywane, należy pamiętać o drugim śniadaniu. Przygotowujemy galaretkę z ryby, bułkę oraz jabłko w sosie waniliowym.

Obiad

Na obiad przyrządzamy zupę jarzynową z lanym ciastem, pulpety z cielęciny, marchew gotowaną, zieloną sałatę polaną kefirem oraz ziemniaki puree. Do obiadu warto podać kompot z jabłek.

Podwieczorek

Na podwieczorek możemy przygotować koktajl mleczno-warzywno-owocowy oraz biszkopty

Kolacja

Pamiętajmy o tym, że ostatni posiłek nie może być spożywany o zbyt późnej porze. Na kolację przygotujmy pierogi leniwe, surówkę z jabłek oraz herbatę z cytryną.


Każdego dnia możemy przyrządzić inne, równie urozmaicone dania. Dzięki temu nasza dieta nie będzie dla nas uciążliwa i szybko się nią nie znudzimy.

Podczas stosowania diety wątrobowej zaleca się także regularne picie ziół, które zbawiennie wpływają na trzustkę, wątrobę czy jelita. Bardzo dobrym specyfikiem jest np. wyciąg z nasion ostropestu plamistego.